Opcje przeglądania
Posiada Atest Higieniczny PZH
Rekomendację Techniczną ITB

Płyny do instalacji solarnych, klimatyzacyjnych i grzewczych

GLITHERM EKO -15 ZIELONY

GLITHERM EKO -15 ZIELONY
GLITHERM EKO -15 ZIELONY

GLITHERM EKO -15°C 

Temperatura krzepnięcia -15°C 

 
Cena:

193,73 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 157,50 zł

GLITHERM EKO -35 ZIELONY

GLITHERM EKO -35 ZIELONY
GLITHERM EKO -35 ZIELONY

GLITHERM EKO -35°C

Temperatura krzepnięcia -35°C 

Cena:

239,85 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 195,00 zł

GLITHERM EKO KONCENTRAT ZIELONY

GLITHERM EKO KONCENTRAT ZIELONY
GLITHERM EKO KONCENTRAT ZIELONY
GLITHERM EKO KONCENTRAT

Płyn w formie koncentratu do samodzielnego rozcieńczania do żądanej temperatury krzepnięcia.

 

Cena:

387,45 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 315,00 zł

GLITHERM ET -20 NIEBIESKI

GLITHERM ET -20 NIEBIESKI
GLITHERM ET -20 NIEBIESKI

GLITHERM ET -20 Niebieski

Temperatura krzepnięcia -20°C 

Cena:

138,38 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 112,50 zł

GLITHERM ET KONCENTRAT NIEBIESKI

GLITHERM ET KONCENTRAT NIEBIESKI
GLITHERM ET KONCENTRAT NIEBIESKI

GLITHERM ET Koncentrat

Płyn w formie koncentratu do samodzielnego rozcieńczania do żądanej temperatury krzepnięcia.

 
Cena:

254,61 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 207,00 zł

Prawidłowe funkcjonowanie systemów zależy od wielu czynników. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie zasługa sprawności wszystkich elementów układu. Niezbędne okazuje się również dostarczanie cieczy roboczych, których zadaniem jest zabezpieczenie poszczególnych części przed przegrzaniem się lub zamarznięciem. Czynność ta dotyczy także instalacji centralnego ogrzewania, solarów, pomp ciepła, a także klimatyzacji. W naszym asortymencie znalazły się płyny m.in. w postaci glikoli, które służą do napełniania wyżej wspomnianych systemów.

Płyny eksploatacyjne najwyższej jakości

Obecne w naszym asortymencie ciecze są jednorodnymi roztworami stworzonymi na bazie glikolu monopropylenowego lub technicznego glikolu monoetylenowego. Dzięki obecności w ich składzie chemicznym biocydów zapobiegają powstawaniu mikroorganizmów, co sprawia, że systemy mogą być użytkowane przez wiele lat. Ponadto każdy oferowany płyn do klimatyzacji, solarów, czy też instalacji centralnego ogrzewania zapewnia niezawodną pracę urządzeń w zakresie temperatur od –37 do 108 ºC. Chronią także systemy przed występowaniem zjawiska korozji, a także powstawaniem osadów. Warto również dodać, że w zależności od wybranego produktu mogą być one stosowane w następujących temperaturach: -15 ºC, -20 ºC, -25 ºC oraz -35 ºC. Obecne w naszym asortymencie preparaty należy rozcieńczać wodą demineralizowaną w odpowiedniej proporcji, dzięki czemu można osiągnąć roztwór o pożądanych właściwościach.

Płyny do instalacji centralnego ogrzewania – zastosowanie

Proponowane ciecze robocze znajdują przede wszystkim zastosowanie w instalacjach wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, instytucjach publicznych czy też w wielu innych branżach. Dostępne w ofercie produkty zostały również dopuszczone do użytkowania w budownictwie, gdyż posiadają stosowne dokumenty (Rekomendację Techniczną ITB oraz Atest Higieniczny PZH) potwierdzające ich jakość. Płyn solarny lub do klimatyzacji objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, więc nie należy obawiać się o ich skuteczność. W celu zapoznania się z dodatkowymi informacjami zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami znajdującymi się przy artykułach.

Jakie aspekty są niezwykle istotne w przypadku płynów do instalacji centralnego ogrzewania?

Warto dodać, że opisywane w naszym asortymencie produkty nie pochodzą z procesów regeneracji. Ponadto płyny do instalacji centralnego ogrzewania, instalacji solarnych, a także do klimatyzacji powstają z pierwszego, najczystszego gatunku glikolu, co ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania systemów. Wysoka jakość preparatów objawia się również w prezentowanych właściwościach. Produkty stanowią ochronę instalacji wykonanych z aluminium i innych stopów metali przed wystąpieniem zjawiska korozji. W skrócie prezentowane płyny:

  • nie pochodzą z procesów regeneracji,
  • są produkowane z glikolu pierwszego, najczystszego gatunku.
  • są objęte 5-letnią gwarancją producenta,
  • posiadają Rekomendację Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej (ITB),
  • zabezpieczają przed korozją instalacje wykonane z aluminium i innych stopów metali.

Płyny do instalacji na bazie glikolu etylenowego

Są to niezamarzające produkty z serii GLITHERM ET, które przeznaczone są do napełniania systemów solarnych, grzewczych oraz klimatyzacyjnych. Preparaty powstają na bazie technicznego glikolu monoetylenowego. Sprawdzają się we wszystkich instalacjach, w których występuje potrzeba zwiększonej wydajności pracy czynnika chłodniczego. W naszym asortymencie płyny dostępne są m.in. w formie koncentratu o kolorze niebieskim. Produkty mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniego ryzyka kontaktu z wodą użytkową oraz żywnością.

Płyny do instalacji na bazie glikolu propylenowego

W przeciwieństwie do preparatów na bazie glikolu etylenowego, płyny do instalacji grzewczych, solarnych i klimatyzacyjnych stworzone z glikolu propylenowego mogą być wykorzystywane w branży spożywczej jako chłodziwo. Wiąże się to z ich nieszkodliwością. Są to produkty EKO, które nie zawierają substancji rakotwórczych czy też mutagennych. Oferowane preparaty mają kolor zielony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium